Pano Soğutucular

IMG

Pano Soğutucular

Ticari soğutucular da iklimlendirme ve havalandırma sistemleri kadar önemli hatta belki de üretim alanlarında en önemli sistemlerdir. Pano soğutucuları da bu ticari soğutucu sistemlerinden biridir. Pano soğutucuları kapalı, pano tipi cihazların sıcaklığını ayarlamak amacıyla kullanılır.

 

Özellikle havaların ısındığı yaz aylarında bulunulan ortamın sıcaklığının yanı sıra pano içerisindeki sıcaklık da yükselir. Ancak bu cihazların çalışırken belirli bir sıcaklık ve nem dengesi altında çalışmaları gerekir. Aksi, takdirde pano içinde artan sıcaklık cihaza zarar verebilecek boyuta ulaşabilir. Hem cihazın sağlıklı bir şekilde çalışması hem de olası tehlikelere karşı ortamı korur. Çok çeşitli avantajları ile pano soğutucuları oldukça önemli soğutma sistemleridir.

 

Pano klimaları, server cihazlarda, elektrik panolarında, reklam panoları gibi pek çok alanda kullanılır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu pano soğutucuları, kullanıldıkları cihazlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle bu pano soğutucuların seçiminde oldukça titiz davranılmalı ve kaliteli bir tercih yapmaya dikkat edilmelidir. Pano soğutucuları, panonun içerisini toz, kir ve nemden korunmuş olur. Pano soğutucuları iç ortam sıcaklığını 22 derece ile 30 derece arasında tutar. Bunun sebebi ise pano içi ortam sıcaklığının 22 dereceden fazla olması içeride nemlenmeye neden olmasıdır. İçeride nemlenme durumunun olması hem cihaz ömrünü kısaltarak ekstra masrafa neden olur hem de tehlikeli bir duruma sebep olabilir.

 

Pano soğutucuları pano içi sıcaklığı belirli bir derecede tutmanın yanı sıra serin ve temiz hava ile temizler. Bu sayede pano içerisi tozdan ve kirden arınmış olur. Bu da pek çok açıdan avantajlı bir durum olarak karşımıza çıkar. Öncelikle cihaz içinin daima tozlardan arındırılıyor olması ile cihaz bakıma daha az ihtiyaç duyacak, bakım ve temizlik ihtiyacı sebebiyle vakit kaybı yaşamayacaksınız. Diğer önemli konu ise cihazın daima temiz ve sıcaklık olarak da uygun sıcaklıkta olması ile cihaz maksimum verimde çalışacak üretimde herhangi bir kayıp yaşamayacaksınız.

 

İhtiyacınıza uygun pano soğutucular hakkında bilgi almak ve pano soğutucularla alakalı teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilir, uzman ekibimizden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 

Servis Talep Formu

İhtiyaç durumunda bize ulaşmak için servis talep formunu kullanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN